Tenerife – Saule, pludmales, kalni un naktsdzīve!

Saturs

Kas ir Tenerife?

Tenerife ir lielākā no septiņām Spānijai piederošajām Kanāriju salām un reizē arī ceļotāju pieprasītākā atpūtas vieta Kanāriju salās. Turp doties ir iecienījuši gan vientuļie ceļotāji, gan arī ģimenes un draugu grupas. Tenerifes simbols ir pūķa koks, jo pati sala ir kā pūķis, kas ir pilna ar dažādiem vulkāniem. Lielākais no vulkāniem Tenerifē ir El Teide, tā augstums ir 3718 metru. Tenerifē dzīvo ap 43% iedzīvotāju starp visām Kanāriju salām. Salā ir ļoti labi attīstīta infrastruktūra. Pieejamas divas modernas lidostas, ostas un daudz laivu piestātnes. Ja Jūs plānojat iegādāties aviobiļetes uz Tenerifi, tad pievērsiet uzmanību, ka uz salas ir divas lidostas. Viena lidosta ir dienvidu daļā, bet otra ziemeļu daļā. Izdevīgus aviobiļešu piedāvājumus uz Tenerifi varat atrast šeit.

Kāpēc Tenerife ir tik pasakaina un pieprasīta?

Tenerife piedāvā ne tikai atpūtu pie ūdens, bet arī dažādas cita veida aktivitātes gan bērniem, gan pieaugušajiem. Tenerife ir labs galamērķis tūrismam ar bērniem, jo lidojuma ilgums no Baltijas valstīm nav ilgs un galā sagaida pasakainas pludmales. Saule un siltais klimats visa gada garumā ir viens no iemesliem kāpēc tūristi izvēlas šo salu. Sala ir viegli apceļojama un izpētāma, jo brauciens ar mašīnu vai autobusu no dienvidu daļas līdz ziemeļu salas pusei ir tikai vienas stundas jautājums. Dodoties atpūtā uz Tenerifi arī par valūtu nav jāuztraucas, jo tās oficiālā valūta ir Eiro. Pēc reāliem datiem ir zināms, ka lielākā tūristu plūsma ir no Lielbritānijas un Vācijas, tas nozīmē to, ka sarunāties nebūs problēmas ar vietējiem gan angļu valodā, gan vācu valodā. Tenerifē nozieguma līmenis ir ļoti zems un tas padara atpūtu uz salas vēl patīkamāku un drošāku ceļotājiem. Arī filmu veidotāji ir iecienījuši šo salu, jo daži no holivudas grāvējiem ir filmēti tieši Tenerifē, kā piemēram, Titānu cīņa, Ātrs un bez žēlastības 6 un Džeisons Borns 5.

Tenerifes Pludmale un Palmas
Tenerifes Pludmale un Palmas

Daba un klimats Tenerifē

Līdzīgi kā citām salām arī Tenerifei ir vulkāniska izcelsme, kas radusies no sacietējušās lavas okeāna dibenā pirms 10 miljoniem gadu, kurai pakāpeniski augot izveidojušās augstienes. Vulkāniskās kalnu grēdas salu iedala divās daļās un būtiski ietekmē tās klimatu un dabu. Tenerifes ziemeļaustrumu daļa ir daudz mitrāka un tas nozīmē, ka tur ir daudz lielākas temperatūras svārstības, kā rezultātā tur ir labāka vide augu, augļu audzēšanai, piemēram, banānu. Tenerife ir īpaši kārdinoša tieši ziemas mēnešos, jo temperatūras stabiņš ir virs 20 grādiem. Tenerifes dienvidi un ziemeļi ir divas dažādas pasaules un tikai vienas stundas braucienā viena no otras. Daba abās pusēs ir krasi atšķirīga. Dienvidos tā ir tuksnešaina veida un sausa, bet ziemeļos sala ir tropiski zaļa un mitra. Tūristi lielākoties izvēlas dienvidu daļu, jo tā ir pasakaina ar savām zeltainajām pludmalēm, bet ziemeļu daļu izvēlas piedzīvojumu meklētāji. Ziemeļu daļā pludmales ir ar tumšajām, melnajām smiltīm. Tenerife ir pievilcīga ar savu ekoloģiju, jo tajā nav lielu rūpnīcu un regulāri cirkulē svaigs gaiss no okeāna vējiem. Tenerife ir Eiropas Savienības dienvidu punkts un vissiltākā vieta Eiropā ziemas laikā.

Tenerifes-Daba

Lielākais Tenerifes vulkāns Pico del Teide

Teides vulkāna izvirdums pēdējo reizi bija tālajā 1909. gadā. Vulkāna augstums ir 3718 metru. Tā joprojām ir augstākā virsotne Spānijā un trešā lielākā vulkāniskā struktūra pasaulē. Vulkāns ir viena no pieprasītākajām atrakcijām Tenerifē. Ņemot vērā daudzas unikālās augu sugas, kuras aug ap vulkānu, kalni un līdzenumi ap to ir aizsargāti un ir izveidots Teides nacionālais parks. Teritorija ir iekļauta UNESCO pasaules mantojumā. Teides nacionālais parks ir apmeklētākais visā Eiropā.  Lai sasniegtu Teides vulkānu ir jābrauc ar autobusu vai automašīnu 60 km no Adejes līdz 2356 m augstumam virs jūras līmeņa, kur atrodas autostāvvieta. No kalniem paveras ļoti skaisti skati uz okeānu un citām blakus esošajām salām. Skaidrā dienas laikā, Jūs varēsiet redzēt četras citas salas: Grankanāriju, La Palmu, El Hierro un La Gomeru.

Teides Vulkāns Tenerifē
Teides Vulkāns Tenerifē
Teides Vulkāna Virsotne
Skats no Teides vulkāna virsotnes

Izklaides un atrakciju iespējas Tenerifē

Kā jau iepriekš minējām, iespējams pati pieprasītākā izklaide un atrakcija Tenerifē ir Teides vulkāns un Teides nacionālais parks, bet tas nav viss. Uz salas ir daudzas citas pieprasītas izklaides iespējas un dažas mēs aprakstīsim.

Siāmas parks – nav dabiski veidojies parks, bet ir atzīts par vienu no 10 labākajiem ūdens atrakciju parkiem pasaulē un ir lielākais ūdens atrakciju parks Eiropā. Parks ir veidots Taizemiešu stilā un tas atrodas Costa Adeje piekrastē. Siāmas parks ir pilns ar eksotiskiem augu apstādījumiem, daudziem, lieliem ūdens slidkalniem, upēm, ūdenskritumiem, tiltiem, baseiniem un neskaitāmiem restorāniem, bāriem, kuros atveldzēt slāpes un ieturēt gardas pusdienas. Ja vēlaties piedzīvot ekstrēmas sajūtas, tad dodieties uz Power Tower. Tas ir 100 pēdu augsts slidkalniņš, kurš ved caur burvīgam akvārijam, kurā uzturas okeāna iemītnieki. Ja dodaties ceļojumā kopā ar bērniem, tad obligāti aizvediet viņus uz šo parku, bērni būs sajūsmā.

Siāmas parks Tenerifē
Siāmas parks Tenerifē

Delfīnu un vaļu vērošana – siltie okeāna ūdeņi, kuri apskalo Tenerifi ir mājvieta vairāk nekā 27 dažādām vaļu un delfīnu sugām. Tūristiem ir iespēja doties 3 stundu ilgā braucienā pa okeāna piekrasti ar laivām vai kuģiem un vērot kā apkārt peld, lēkā delfīni un vaļi. Ja tomēr brauciens okeānā Jūs baida, tad delfīnus ir iespējams redzēt un pataustīt arī uz salas esošajā Loro parka delfinārijā.

Delfinārijs Tenerifē
Delfinārijs Tenerifē

Kajaku un kanoe braciens – Tenerife ir lieliska vieta ekstrēmai atpūtai uz ūdens. Profesionālu gidu pavadībā ir iespējams doties braucienā gar salas piekrasti ar kajaku vai kanoe un izbaudīt salas burvīgo piekrastes dabu.

Vilaflora – tā ir pilsēta, kura atrodas Teides vulkāna pakājē 1400 metrus virs jūras līmeņa. Pilsēta ir burvīga ar savām vēsturiskajām ēku celtnēm un debešķīgu vīnu. No pilsētas parasti sākas pārgājienu maršruti kalnā.

Peldes dabiskā sālsūdens baseinā – lavai ieplūstot okeānā daudzu gadu laikā ir izveidojušies dabiski sālsūdens baseini, kuros ir iespējams droši peldēties un izbaudīt pasakainus saulrietus. El Caleton baseini neapdzīvotajā Garahiko pilsētā ir piemēroti visai ģimenei. Tur atrodas dažāda dziļuma un formu baseini.

Tenerifes sālsūdens baseins
Tenerifes sālsūdens baseins

Pastaiga caur lavas tuneļiem – lavas tuneļi ir izveidojušies pēc vulkānu izvirdumiem. Tagad tie kalpo par elpu aizraujošām pastaigu vietām. Dodoties tuneļos noteikti uzvelciet stingrus, ērtus apavus.

Loro parks/Zoodārzs – loro spāņu valodā nozīmē papagailis. Zoodārzā ir redzami ļoti daudzi eksotiskie putni. Ļoti pieprasīts parkā ir papagaiļu šovs, kura laikā papagailis dzer alu, spēlē paslēpes un dara citas interesantas lietas. Tāpat zoodārzā ir redzami arī delfīni, vaļi, gorillas, pingvīni u.c. svēri. Tenerifes zoodārzs ir ideāla atpūta visai gīmenei, gan lieliem, gan maziem.

Papagailis Loro Parkā
Papagailis Loro Parkā
Bengālijas Tīģeris Loro Parkā
Bengālijas Tīģeris Loro Parkā

Tenerife piedāvā ļoti daudz dažādas atpūtas iespējas. Tenerife nav domāta tikai, lai sauļotos pasakainajās pludmalēs, bet arī dotos izbaudīt citas eksotiskas un nepieredzētas lietas uz šīs salas. Sala ir liela un noteikti visiem atradīsies sev piemērota atrakcija vai ekskursija uz tās.

Transports un auto īre Tenerifē

Kā jau iepriekš minējām, Tenerifē ir ļoti labi attīstīta infrastruktūra. Par pārvietošanos no punkta A uz punkta B nebūs nekādu problēmu. Salā iecienītākie pārvietošanās veidi ir ar autobusu vai tramvaju. Autobusi un tramvaji Tenerifē kursē pēc saraksta un saraksti ir pieejami katrā pieturā. Autobusa biļetes ir iespējams iegādāties pie autobusa vadītāja. Autobusos nav skaņas paziņojumi par pieturām, kurā autobuss apstāsies, pieturas var redzēt uz elektroniskās tabulas. Autobusu vadītāji Tenerifē ne vienmēr apstājas pieturās, tāpēc labāk ir pamāt ar roku, lai autobusa šoferis redz Jūsu vēlmi iekāpt autobusā. Ja tomēr neesat pārliecināti kurā pieturā labāk kāpt ārā, droši jautājat vadītājam un viņš palīdzēs. Ja autobusa izmantošana Jūs baida un nevēlaties apmaldīties, tad drošāk būs izmantot taksi, bet tas arī attiecīgi maksās vairāk. Ja apmeklēsiet salas pilsētu Santa Cruz, tajā Jūs varēsiet izmantot tramvaju. Santa Cruz pilsētā ir vienīgā tramvaju līnija Tenerifē. Līnija tika izveidota 1901. gadā un tā savieno Santa Cruz un La Laguna. Tramvaja biļetes var iegādāties tramvaja pieturās. Ja plānojat izmantot sabiedrisko transportu biežāk, tad ietaupīsiet naudiņu iegādājoties Bono karti. Braucieni ar Bono karti palīdzēs ietaupīt no 30% līdz pat 50%. Bono karte ir piemērota cilvēkiem, kuri ceļo pa pāriem, jo ar vienu karti var apmaksāt braucienu vairākiem cilvēkiem. Kartes var iegādāties autobusu pieturās, speciālos automātos, bāros un kioskos. Daudzi ceļotāji vēlas iepazīt dažādas Tenerifes pludmales un doties gan uz dienvidu daļu, gan uz ziemeļu daļu, tad labākais pārvietošanās veids būs ar automašīnu. Automašīna dos Jums iespēju nokļūt vietās kur nekursē autobuss un protams papildus ērtības. Tenerifē darbojas vairāki auto īres pakalpojumu sniedzēji. Auto var paņemt uz īri gan pie lidostas, gan citur uz salas. Labākie un lētākie auto nomas piedāvājumi pieejami Skyscanner.net. Tas salīdzina tūkstošiem automašīnu nomas piedāvājumus, lai palīdzētu jums atrast perfektu auto par zemu cenu. Izmantojot Skyscanner, jūs atradīsit zemākās automašīnu nomas cenas dažādās valstīs un lidostās. Vairāk par auto nomu ceļojuma laikā vari iepazīties šeit.

Tramvajs Tenerifē
Tramvajs Tenerifē

Ēdiens un jūras veltes Tenerifē

Ēdienu un dzērienu izvēle Tenerifē ir ievērojami liela. Izvēlē ir tik liela, ka to visu nav iespējams paspēt izbaudīt. Sala ir pilna ar dažādiem bāriem un restorāniem, kuri spēs apmierināt jebkuru ceļotāju uz šīs salas. Visbiežāk sastopamie pārtikas produkti Kanāriju salās ir banāni, avokado, siers, mojo, gofio, kartupeļi, papaija un ļoti daudzi citi augļi. Mojo ir tipiska Kanāriju salas mērce, kura būs atrodama jebkurā ēdienkartē uz salas, to ir iespējams iegādāties vietējos veikalos un tirgos. Šī mērce sastāv no pipariem, olīveļlas un ķiplokiem. Visbiežāk tā tiek pasniegta kopā ar sieru un kartupeļiem.

Santa Crūzā ir tirgus, kura nosaukums ir El Mercado de Nuestra Señora de África. Tirgus ir veidots koloniālā stilā un to ir vērts apmeklēt uz iepazīt. Tirgū varēsiet degustēt dažādus sierus un vietējos vīnus. Pārlūkojot restorānu ēdienkartes, pievērsiet uzmanību vietējām vieja vai cherne zivīm, pikantajām mojo picón vai mojo verde mērcēm un protams papas negras arrugadas (sarkanajiem, melnajiem kartupeļiem). Kā desertu iesakam pamēģināt rīsu pudiņu, piemēram, frangollo vai gofio, kas tiek pagatavots no vietējiem miltiem.

Ņemot vērā to, ka Tenerife ir sala un to apskalo okeāns, jūras veltes būs redzamas visās ēdienkartēs un tirgos. Noteikti ir vērts nogaršot tādas zivis kā vieja vai parrotfish, kuras nav tik izskatīgas, bet garšas ziņā ļoti patīkamas. Tāpat arī jānobauda baltā zivs cherne, kura pieejama katrā ēdienkartē. Lieliem jūras ēdienu cienītājiem vajadzētu pamēģināt pulpo, tas ir astoņkājis, kurš tiek pasniegts kopā ar salātiem.

Tenerifes kartupeļi ar mērcēm
Tenerifes kartupeļi ar mērcēm
Astoņkājis ar salātiem
Astoņkājis ar salātiem

Tenerifes naktsdzīve un izklaides

Kad saulainā diena ir izbaudīta un tuvojas nakts, ir laiks saposties un doties ārā naktsdzīvē. Tenerife piedāvā dažāda veida restorānus, bārus, nakts klubus u.c. izklaides vietas. Naktsdzīve koncentrēta salas lielākajās tūrisma zonās. Lielākā daļa naktsklubu atrodas Santa Cruza, Puerto de la Cruz un La Laguna ziemeļos. Bet dienvidos naktsdzīve meklējama Costa Adeje, Los Cristianos un Playa de las Américas. Tas nekas, ja neesat naktsklubu cienītājs, jo noteikti atradīsiet kādu superīgu koncertu vai izrādi, kurā uzstāsies pasaules slaveni mākslinieki. Tenerifes naktsdzīve ir tikpat bagāta un daudzveidīga kā pati sala, un jūs redzēsiet arī tradicionālus vietējos svētkus, šovus, vīna bārus un atradīsiet lieliskas ģimenes izklaides vietas.

Pludmales bārs Tenerifē
Pludmales bārs Tenerifē

Viesnīcas un apartamenti Tenerifē

Neatkarīgi no tā vai meklējat atpūtu pie ūdens, naktsdzīvi, kalnus, Tenerife piedāvā plašu viesnīcu un apartamentu klāstu visā salas teritorijā. Tenerife patīkami izceļas ar laipno attieksmi pret tūristiem un vienmēr silti un sirsnīgi Jūs uzņems jebkurā viesnīcā vai apartamentā. Tūristi šajā salā visiem ir svēti. Ģimenēm ir pieejamas viesnīcas ar peldbaseiniem un bērnu rotaļu laukumiem, kuri nodarbinās Jūsu bērnus visu dienu. Noteikti rezervējiet viesnīcu laicīgi pirms ceļojuma, jo pēdējā brīdī var nākties vilties ar augstajām cenām un zemu pieejamību. Labākos un lētākos viesnīcu piedāvājumus Tenerifē mēs iesakam meklēt HotelsCombined.com. Šis serviss vislabāk salīdzina viesnīcu cenas no dažādiem resursiem un piedāvās Jums izdevīgāko variantu. Ja esat cienītāji dzīvot klusākā vietā un atrast kādu apartamentu vai izīrēt istabiņu noteikti izmantojiet Airbnb.com.

Viesnīca Tenerifē
Viesnīca Tenerifē

Video materiāls no Tenerifes salas

Kopsavilkums par Tenerifi

Ceļotāji, kuri reiz bijuši Tenerifē dodas turp atkārtoti un pat vairākas reizes gadā. To pierāda augošais tūristu skaits Tenerifē. Kopumā Tenerife ir lieliska un apmeklēta dēļ sava saulainā klimata, kur vidēji 320 dienas gadā ir saulains. Daba vilina ar savām ainavām sākot no dzeltenām smilšu pludmalēm līdz pat priežu mežiem vai sausajiem tuksnešiem. Tā ir paradīze kalnā kāpējiem, pludmales un ūdens sporta cienītājiem. Veselīgais gaiss un tīrība padara šo salu drošu un patīkamu. Arī dzīvošana Tenerifē ir par pieejamām cenām un salas infrastruktūra padara šo salu viegli pieejamu un izbaudāmu visiem pasaules iedzīvotājiem.

Ja Tenerife tevi ir ieinteresējusi, tad noteikti ieskaties sadaļā Lidojumu Piedāvājumi uz Tenerifi. Tur tu atradīsi lētas aviobiļetes un piedāvājumus no Baltijas valstīm.