auto-noma

Auto noma ceļojuma laikā

Auto noma ceļojuma laikā ir neatņemama sastāvdaļa. Mūsdienās visā pasaulē tūrisms strauji attīstās un tam līdzi attīstās arī auto nomas pakalpojumi un to sniedzēji. Auto noma ir bizness un jebkurā biznesā tā īpašnieks vēlas nopelnīt vairāk uz saviem klientiem, tāpēc dodoties kārtīgā ceļojumā ir vērts iepriekš padomāt un iepazīties ar padomiem kā ietaupīt un izvēlēties labāko auto nomas pakalpojuma sniedzēju, kā arī pašu automašīnu. Šis raksts ir paredzēts, lai dalītos ar padomiem un ieteikumiem, kā droši izvēlēties auto nomu ceļojuma laikā.

Saturs

Kā ietaupīt uz degvielu

Pieņemot lēmumu iznomāt automašīnu, ir jāņem vērā dažas lietas. Svarīgi ir ņemt vērā automašīnas degvielas ekonomiju. Īpaši tas attiecas uz gadījumiem, kad automašīnu plānojat nomāt uz ievērojami garāku laika posmu. Izvēloties automašīnu ar sliktu degvielas ekonomiju, jūs iespējams izdedzināsit makā caurumu, katru reizi uzpildoties. Jaunākām automašīnām apstājoties uz brīdi, piemēram, pie sarkanās gaismas ir Start/Stop funkcija kas automātiski automašīnu noslāpē un nospiežot gāzes pedāli automātiski piedarbina, tas ļaus nedaudz ieekonomēt un saudzēt apkārtējo vidi. Lielākā daļa automašīnu nomas kompāniju paredz, ka jūs atdosiet transportlīdzekli ar pilnu bāku degvielas, un bieži tiek piedāvāts veikt priekšapmaksu par degvielu. Tas gandrīz vienmēr ir dārgs darījums. Tā vietā izmantojiet tādu mobilā lietotni kā GasBuddy, lai atrastu lētāko tuvumā esošo uzpildes staciju un veiciet degvielas uzpildi paši. Paturiet prātā, ka degvielas uzpildes stacijas tieši lidostas tuvumā mēdz būt diezgan dārgas. Centieties uzpildīt automašīnu tālāk no lidostas. Pirms došanās ceļojumā mēģiniet ieplānot kur jūs uzpildīsiet degvielu. Tas varētu Jums palīdzēt izvairīties no dārgas degvielas uzpildes.

Izvairieties no auto nomas lidostās

Lidostas parasti cenšas iekasēt lielāku maksu par auto nomu uzreiz pēc lidojuma un nododot pirms lidojuma automašīnu pie pašas lidostas. Ja Jums patīk ērtības un naudas taupīšana nav svarīgākais tad šis padoms nebūs Jums. Daudzi auto nomas punkti atrodas arī tālāk no lidostas vai pašā pilsētā, tāpēc ir vērts padomāt un aprēķināt vai būs lētāk un izdevīgāk nomāt auto tālāk no lidostas. Ja Jūs ceļojuma laikā plānojat palikt viesnīcā, tad meklējiet auto īres punktu pēc iespējas tuvāk viesnīcai. Iespējams ar taksi vai sabiedrisko transportu nokļūt no lidostas un uz lidostu būs izdevīgāk nekā nomāt auto pie pašas lidostas.

auto-noma-2

Rezervē auto komplektā ar aviobiļetēm vai viesnīcu

Pērkot aviobiļetes vai rezervējot viesnīcu bieži tiek piedāvāts klomplektā nomāt arī automāšīnu. Centieties pirms aviobiļešu vai viesnīcas rezervācijas salīdzināt cenas auto nomai atsevišķi un komplektā, jo bieži cenas pamatīgi atšķirās un komplektā ir daudz izdevīgāk.

Sargieties no papildus izmaksām un pakalpojumiem

Veicot auto nomu nodokļi un dažādas piemaksas var arī ātri sadārdzināt reklamēto auto nomas likmi, tāpēc, salīdzinot auto nomas pakalpojuma sniedzēju, noteikti ņemiet vērā visas piemaksas. Kaut arī nodoklim attiecīgajā vietā vajadzētu būt standarta, dažas auto nomas kompānijas pierēķina klāt enerģijas piemaksas, riepu un akumulatoru nolietojuma izmaksas un transportlīdzekļu licencēšanas nodevas. Var gadīties ja Jūs paši neatsakāties no piedāvājumiem, no jums var iekasēt papildu maksu par GPS navigācijas sistēmu, satelīta radio, nevajadzīgu apdrošināšanu, lai segtu jūsu personisko lietu zādzības, ja kāds ielaužas jūsu nomas automašīnā. Pirms ceļojuma ielādējiet telefonā GPS navigācijas aplikāciju, lai ietaupītu naudiņu. Ja Jūs nomāsiet automašīnu ar jau pilnu degvielas bāku, pārliecinieties ka nododot atpakaļ automašīnu tā arī ir pilna, jo par to var iekasēt papildus lielu maksu. Neparedzēta maksa par automašīnas tīrīšanu arī var palielināt izmaksas. Lielākā daļa uzņēmumu pieņem normālu nolietojumu bez papildu maksas, bet, ja, piemēram, vedat nomas automašīnu uz pludmali, pirms tās atgriešanas jums vajadzētu iztīrīt no smiltīm.

Pirms iegādāties auto apdrošināšanu, pārbaudiet savas kredītkartes priekšrocības

Pirms auto nomas apmaksas padomājiet vai Jums tiešām nepieciešams pārmaksāt par dārgu auto apdrošināšanu ceļojuma laikā. Daudzas kredītkartes piedāvā noteikta veida nomas automašīnu apdrošināšanu, ja vien jūs maksājat par nomu ar šo kredītkarti. Ir vērts piezvanīt savai bankai un noskaidrot pirms veikt auto nomu. Daudzi auto nomas uzņēmumi gūst lielu peļņu no apdrošināšanas maksām, un apmāca savus darbiniekus radīt jūsos satraukumu mēģinot Jums ar dažādiem paņēmieniem pateikt Jā es vēlos apdrošināt.

Vienmēr izlasiet atsauksmes

Vienmēr veiciet izpēti par auto nomas kompāniju pirms pirkuma. Pameklējiet atsauksmes no citiem cilvēkiem kā viņiem gājis ar auto nomu kompānijā kuru plānojat izvēlēties, tāpat kā to darat ar viesnīcas atsauksmēm. Parasti jāņem vērā atsauksme par klientu apkalpošanu, automašīnu tīrību un kvalitāti, vai kompānijas mēdz prasīt slepenas piemaksas un nejauši iekasēt maksu no jūsu kredītkartes. Nekad nebūs redzamas nomas kompānijas ar nevainojamām atsauksmēm, bet tomēr tas palīdzēs atfiltrēt kura ir ļoti slikta un kura ir normāla.

Vienvirziena auto noma maksā dārgāk

Bieži auto nomas kompānijas piedāvā iespēju nodot automāšinu citā punktā nevis tur kur paņēmāt. Ņemiet vērā ka šādā veidā auto noma iespējams maksās dargāk, jo kompānijas centīsies automāšīnu atgriezt vietā, kurā tai būtu jābūt un par to pierēķinās papildus maksu. Lūdzu salīdziniet pirms nomājat vai būs izdevīgi nodot auto citā punktā.

Izpēti un uzņem foto attēlus

Pirms dodies ceļā ar nomāto auto izpēti to. Pārliecinies ka automašīnā ir trehniskā un vizuālā kārtībā. Nofotogrāfē ja redzi ieplīsušu stiklu, skrāpējumus utt. Var gadītiet kad atgriežot automašīnu Jums var mēģināt piespēlēt vainu par skrāpējumiem un bojājumiem. Ja ieraugi kādus būtiskus manāmus bojājumus noteikti pirms braukšanas parādi tos nomas darbiniekam un pajautā vai bojājums ir reģistrēts, drošības nolūkos nofotogrāfē.

Kādu auto nomas kompāniju izvēlēties

Internetā pieejamas daudz un dažādi auto nomas pakalpojumu sniedzēju. Mēs iesakām sākumā censties izmantot kādu auto nomas salīdzināšanas vietni, kurā ir apkopotas daudzas auto nomas kompānijas. Vien no tādām ir Skyscanner, viņi nodarbojas ne tikai ar aviobiļešu cenu salīdzināšanu, bet arī ar auto nomu. Skyscanner salīdzina tūkstošiem automašīnu nomas piedāvājumus, lai palīdzētu jums atrast perfektu auto par zemu cenu. Izmantojot Skyscanner, jūs atradīsit zemākās automašīnu nomas cenas dažādās valstīs un lidostās.